Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halkın gözü önünde kendini astı

10 Ekim 2008 / 15:48
Halkın gözü önünde kendini astı, intihar anı saniye saniye görüntülendi
Erzincan'da intihar girişimi dehşet dolu dakikalara sahne oldu. Psikolojik sorunları olan bir kişi yüzlerce vatandaşın gözü önünde intihar girişiminde bulunarak dehşet dolu anların yaşanmasına neden oldu. İntihar girişimi saniye saniye kameralara yansıdı.

Erzincan'da bugün saat 13.30 sularında Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan 20 metre yüksekliğindeki Süleyman Demirel İşmerkezi'nin teras katına çıkan Hüseyin Polat (37), yüzlerce vatandaşın gözü önünde boynuna bağladığı iple kendini binadan aşağıya bıraktı.

Özel bir reklam firmasında montaj elamanı olarak çalışan ve bekar olduğu öğrenilen Hüseyin Polat'ın önce show yaptığı sanıldı. Kendisinin intihar girişimini sonlandırması için ikna etmeye çalışan vatandaşları dinlemeyen Polat, sigarasını içtikten sonra yavaşca kendisini boşluğa bırakmaya başladı. Binanın üzerinde bulunan anten direğine bağladığı ipi boynuna geçiren Hüseyin Polat, 20 metre yükseklikteki binadan aşağı sarktı ve sonra elleriyle tuttuğu ipi bıraktı. Kendini boşluğa bırakmasıyla onlarca vatandaş dehşet dolu dakikalar yaşadı.

Boynunda iple hareketsiz kalan Polat, teras katta bulunan polisler ve vatandaşlar tarafından boynuna bağladığı iple yukarıya doğru çekilmeye başlandı. 4- 5 kişinin güçlükle yukarıya çektiği Hüseyin Polat, sağlık görevlilerinin anında müdahalesi ile yeniden hayata döndürüldü.

İntihar girişimde bulunan Polat, uzun süre olayın şokunu üzerinden atamadı. Sedye ile ambulansa taşınan Polat, tedavisinin yapılması için Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polat'ın psikolojik sorunları olduğu öğrenildi.
Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri