Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haltercinin dirseği döndü

14 Ağustos 2008 / 05:02
29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden Macar halterci Janos Baranyai, müsabaka sırasında dirseğinin dönmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

Pekin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Spor Salonu'nda düzenlenen halter müsabakalarının 4. gününde, erkekler 77 kilo (B) grubunda podyuma çıkan Janos Baranyai, koparmada 3. kaldırışında 148 kiloyu denerken, sağ dirseğinin dönmesi üzerine yere yığıldı.

Şoka girip titreyen ve acı içinde kıvranan 24 yaşındaki sporcunun imdadına yetişen teknik ekip ve müsabaka yetkilileri, talihsiz sporcuyu derhal hastaneye kaldırdılar.Organizasyonun teknik kontrolörlerinden Benny Johansson, Baranyai'nin sakatlık durumunun belirsiz olduğunu belirtirken, ''Gerçekten çok korkunç görünüyordu. Bağlar zarar görmüşse, iyileşmesi aylar sürer'' dedi.

Pekin-2008, eski bir judocu olan Macar haltercinin kariyerindeki ilk olimpiyatlardı. Macaristan'ın olimpiyatlara gönderdiği tek halterci olan Baranyai, bu yılın başındaki Avrupa Şampiyonası'nda, koparma ve silkmede 9. olabilmişti.

Bu haber toplam 14788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri