Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamas, 9 Ocak'tan sonra Abbas'ı başkan olarak tanımayacak

08 Ocak 2009 / 21:15
Abbas’ın Gazze için şimdiye kadar olumlu bir adım atmadığını söyleyen Hamas: “9 Ocak’tan Sonra Mahmut Abbas’ı Başkan Olarak Tanımayacağız”
Filistin Enformasyon Merkezi
İslami Direniş Hareketi (Hamas) 8 Ocak’ta başkanlık süresi dolacak olan Mahmut Abbas’ın başkanlık süresini uzatmaya karşı olduklarını bir kez daha yineleyerek, bu tarihten sonra Mahmut Abbas’ı başkan olarak tanımayacaklarını açıkladı.

Hamas hareketinin Lübnan’daki temsilcisi Usame Hamdan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Şunu üzülerek belirteyim ki, Mahmut Abbas Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye yaptığı vahşette Filistin halkının yanında yer almadı. Mahmut Abbas’tan, Hamas’ın başkanlık süresiyle ilgili tavrını gözden geçirmesini sağlayacak olumlu bir adım ve tavır görmedik.”

Hamdan devamla şöyle dedi: “Mahmut Abbas için uzun bir süre kalmadı. Yakında başkanlıktan ayrılacak. Üzülerek belirtelim ki, Abbas Gazze için olumlu hiçbir adım atmadı ki onun başkanlık süresini uzatmama tavrımızı gözden geçirelim. Gazze halkıyla birlik olmadığı gibi, teklif ettiği öneriler de Amerika’nın önerdiği ve Siyonistlerin onayladığı önerilerdir. Bu ayın 9’dan sonra Mahmut Abbas’ın başkanlık süresi bitecek ve o tarihten sonra Hamas onu başkan olarak tanımayacaktır.”

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri