Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAMAS AB'yi deşifre etti!

21.11.2009 18:39
Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Mahmud Zehhar: "Avrupa Sadece Tavrını Anlamak İçin Hamas İle Görüşüyor”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Mahmud Zehhar, Avrupa ülkelerinin Hamas Hareketi’yle müzakere edip anlaşmak için değil, sadece onun tutum ve tavırlarını anlamak için görüştüğünü söyledi.

Zehhar El-Quds’ul-Arabi gazetesinde bugün (21 Kasım Cumartesi) yayınlanan açıklamasında, Abbas’ın İngiliz BBC radyosuna verdiği demeçte Amerika’nın arabuluculuğuyla Hamas Hareketi’nin işgal varlığıyla gizli görüşmeler yaptığını iddia etmesinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Zehhar sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sözler ve iddialar doğru değildir. Bu ve buna benzer iddiaları Ebu Mazin’den çok duyarsınız. Abbas, Fetih ile Hamas arasında aslında bir farkın olmadığını ve Hamas Hareketi’nin de er veya geç Fetih gibi barış görüşmeleri yolunu tercih edeceğini iddia ederek kafaları karıştırmak ve Hamas’ın tavrına gölge düşürmek istiyor”.

Hamas Hareketi’nin değişik ülkelerle sürdürdüğü ilişkilere de değinen Zehhar şöyle dedi: “Avrupa ülkeleri Hamas Hareketi’yle müzakere etmek ve anlaşmak için değil, belli konularda onun tutum ve tavrını anlamak için görüşüyor. Fakat Abbas ve onun etrafındaki kişiler olayı fazlasıyla büyütmek istiyorlar”.
Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri