Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamas Liderlerinden Dr. Nizar Reyyan Bütün Aile Fertleriyle Şehit Oldu

01 Ocak 2009 / 22:36
Siyonist işgal ordusunun hava saldırısında şehit olan Nizar Reyyan, Hamas'ın aktif liderlerindendi.
Dünyanın sessizliğinden ve uluslararası emperyalizmin desteğinden güç alan Siyonist işgal devleti vahşi saldırılarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Gerçekleştirdiği son saldırıda da Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya mülteci kampında bulunan meskûn evleri hedef alarak en az on kişinin şehit olmasına, onlarca insanın da yaralanmasına sebep oldu. Şehit olanlardan biri Hamas’ın aktif liderlerinden, işgale karşı kararlı tutumuyla ve cesaretli mücadelesiyle tanınan Nizar Reyyan. Diğer şehitlerin de çoğunu Reyyan’ın aile fertleri oluşturuyor.

Verilen haberlere göre işgal devleti uçakları akşama doğru Cibaliya’da meskûn bölgeye füze saldırısı düzenleyerek bazı evlerin yerle bir olmasına yol açtı. Saldırıda hedef alınan evlerden biri de aynı zamanda üniversitede öğretim görevlisi olan ve Filistin direnişinin parlak isimlerinden, şimdiye kadar işgal devletinin saldırılarına karşı aktif faaliyetleriyle tanınan Dr. Nizar Reyyan’ın eviydi.

Dr. Reyyan işgal devletinin bundan önceki bazı saldırılarında bizzat mücahitlerle birlikte yer almış ve saldırılara göğüs germişti.

Cibaliya mülteci kampı aynı zamanda işgal devletinin bundan önceki saldırılarına cesaretle direnmesiyle ve işgal güçlerinin içeri girmesini engellemesiyle tanınmıştı.

Filistin Enformasyon Merkezi
Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri