Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamas'ın askeri komutanı şehid

03 Ocak 2009 / 11:01
İsrail'in Gazze Şeridi'nde düzenlediği hava saldırısında Hamas'ın askeri kanadının önde gelen komutanlarından birinin şehid olduğu bildirildi.
Hamas'tan yapılan açıklamada, dün gece düzenlenen saldırıda yaralanan Ebu Zekeriya El Cemal'in sabaha karşı hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail'in önceki gün düzenlediği bir saldırıda da Hamas'ın önde gelen siyasi liderlerinden Nizar Rayan hayatını kaybetmişti.

Meşal'den İsrail'e uyarı

Bu arada Hamas'ın Suriye'de sürgündeki siyasi büro şefi Halid Meşal, İsrail'i Gazze Şeridi'ne kara saldırısı düzenlememesi yolunda uyardı.

İsrail'in bölgeye hava saldırılarını sürdürdüğü bir haftadır ilk kez alenen konuşan Meşal, kara operasyonları başlatması halinde İsrail'in "kara yazgısıyla" karşı karşıya kalacağını söyledi.

Önceden kaydedilen konuşması El Cezire televizyonunda yayımlanan Meşal, Gazze'ye tanklarını gönderirse İsrail'in "aptalca bir hata" yapmış olacağını belirtti.

Meşal, "Kaçmayacağız, teslim olmayacağız ve koşullarınıza boyun eğmeyeceğiz" diyerek, Hamas direnişinin ve savunmasının sağlam olduğunu kaydetti.Halid Meşal, bunun sadece Hamas'a karşı değil, tüm İslam ümmetine karşıbir savaş olduğunu da söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri