Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAMAS'tan iddialara yalanlama

21.11.2009 10:49
Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri: "Hamas, İşgal Devletiyle Hiçbir Görüşme Yapmadı ve Yapmayacak”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Abbas’ın geçici bir Filistin devletinin kurulması için Hamas Hareketi’nin işgal devletiyle gizli görüşmeler yaptığını iddia etmesinin siyasi bir hezeyan olduğunu belirterek, Abbas’ın bu sözleri daha önce sırtını sıvazlayan Amerika ve Siyonist dostlarından yediği tokadın sersemliğiyle sarf ettiğini ifade etti.

Konuya ilişkin dün (20 Kasım Cuma) bir açıklama yapan Hamas sözcüsü Ebu Zuhri, Hamas Hareketi’nin geçici bir devlet kurma veya işgal devletiyle gizli görüşmelerde bulunma gibi bir yönelim içinde olmadığını belirterek şöyle dedi: “Mahmut Abbas’ın geçici bir Filistin devletinin kurulması için Hamas Hareketi’yle işgal devleti arasında gizli görüşmelerin yapıldığı yönündeki sözleri siyasi hezeyandan başka bir şey değildir. Daha önce sırtını sıvazladıkları halde kendisini yüz üstü bırakan Amerikan ve Siyonist dostlarından güçlü tokatlar yemesinin ardından sersemleşen Abbas rotasından çıkmış, artık ne söylediğini ve ne yaptığını kendisi de bilmiyor”.

Ebu Zuhri sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu açıklamanın gerçekle bir alakası yoktur. Hamas Hareketi yaptığı açıklamada geçici devlet fikrine karşı olduğunu ilan etmişti. Buna rağmen Abbas’ın bu dedikoduyu yayması, Hamas Hareketi’nin siyasi tavrını kötü gösterme ve kabul edeceği böyle bir fikre başkasını da katma teşebbüsüdür. Hamas Hareketi işgal devletiyle açıktan veya gizliden görüşmeler yapmamış, yapmıyor ve yapmayacaktır”. 
 
Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri