Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hamile Kadın Terör Kurbanı!

28 Temmuz 2008 / 11:58
Güngören'deki patlamada hayatını kaybeden Filiz İkiz'in (28) 8,5 aylık hamile olduğu ve 15 gün sonra doğacak erkek bebeğine elbise almak için orada olduğu öğrenildi
Sorunlu bir hamilelik geçiren genç anne adayının 15 gün sonra doğacak erkek bebeğine elbise almak için patlamanın olduğu Menderes Caddesi'ne gittiği öğrenildi.

Hain saldırıda hamile kadın karnındaki bebeği ilie birlikte hayatını kaybetti. Güngören Güven Mahallesi Menderes Caddesi'nde dün akşam saat 22:00 sularında peş peşe meydana gelen iki patlama sonucu hayatını kaybedenler arasında bulunan Filiz İkiz'in anne 15 gün sonra bir erkek bebek dünyaya getirmeye hazırlandığı belirtildi. Eşi İlhan İkiz ile doğacak bebeklerine elbise almaya giden anne ikinci patlamada karına isabet eden bir demir parçası sonucu ağır yarlandı. İlk patlama yaralananların yardımına giden koca İlhan İkiz, geri döndüğünde eşini kanlar içinde yerde gördü. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan genç kadının bebeğini kaybettiği anlaşıldı. Genç kadın da yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bundan önce sorunlu bir hamilelik geçiren Filik İkiz ilk bebeğini düşürdü. İkinci bebeğine hamile kalan genç kadının bu hamileliğide sorunlu geçmeye başladı. Bebeğini karnında gözü gibi koruyan anne yakınlarının verdiği bilgiye göre 7 ay boyunca hiç dışarı çıkmadı. Dün akşam doğuma kısa bir süre kaldığı için bebek alış verişi için dışarı çıkan Filiz İkiz bebeği ile birlikte terör saldırısında hayatını kaybetti.

Hain saldırda hayatını kaybeden Halit Öge'nin (51) patlamanın olduğu bölgeye yakın oturduğu ve ilk patlamada yaralananlara yardım etmek için olay yerinde bulunduğu belirtildi. Bahçelievler Eşref Bitlis İlköğretim Okulu'nda beledn eğiitim öğretmeni olan Öge'nin bir yıl sonra emekli olacağı öğrenildi.

Bu arada Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu morguna cenazelri almak için çok sayıda cenaze aracı giriş yaptı. Cenaze yakınlarının aclı bekleyişi sürüyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 6108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri