Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avcı'nın kırmızı özel hattı

24.09.2010 00:25
Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Başsavcılık tarafından yarın Ankara Adliyesi'nde ifade vermeye çağrıldı.
Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Başsavcılık tarafından yarın Ankara Adliyesi'nde ifade vermeye çağrıldı.

İstanbul Emniyeti terör örgütü Devrimci Karargah örgütüne geniş çaplı bir operasyon başlatmıştı. O operasyonda hedef kişilerin birisi de Necdet Kılıç'tı. Örgütün finansörü olmakla suçlanıyordu. İşte o Necdet Kılıç şu anda İstanbul Emniyeti'nde gözaltında.

Necdet Kılıç'la Hanefi Avcı arasında uzun yıllara dayanan bir dostluk olduğu ortaya çıktı. Ve ikili kendi aralarında kırmızı hat özel hat denilien bir telefonla sürekli olarak konuşuyordu. Teknik takip de bu aşamada yapılmıştı.

Zira Hanefi Avcı da kitabında telefonlarının yakın arkdaşı ile birlikte dinlendiğini söylüyordu. İşte o telefon dinlemeleri ocak ayında başladı. Necdet Kılıç'ın telefonları dinlendi. Hanefi Avcı'nın bu görüşmeler sırasında polisin teknik ve taktiklerini bu şahısa ilettiği ve operasyonu deşifre ettiği ileri sürülüyor. 

İstanbul Başsavcılığı'ndan Ankara'ya Başsavcılığa yazı gitti, sorular ilave edildi ve o soruların ardından da Hanefi Avcı'ya tebligat yapıldı. Hanefi Avcı'nın Devrimci Karargah soruşturması çerçevesinde yarın Ankara Adliyesi'nde ifade vermesi bekleniyor."

 

Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri