Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangi illerde okullar tatil

31 Aralık 2008 / 09:54
Bartın'ın merkez ilçeye bağlı köylerindeki tüm okullarda ve 5 ilde daha dün ağır kış şartları nedeniyle okullar bugün tatil edilmişti.
Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, alınan karar doğrultusunda kar yağışı nedeniyle merkez ilçeye bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan ilköğretim okulları ile lise ve dengi okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

5 ilde daha okullar bugün tatil edilmişti

Trabzon, Rize, Ordu, Sinop, Giresun ile Van’ın Gevaş ve Erciş, Kastamonu’nun Küre ve Abana, Samsun’un Çarşamba, Salıpazarı, Bafra ve Havza ilçeleri ile Siirt’in 4 ilçesinde bugün kar yağışı nedeniyle eğitim yapılmayacak.

Trabzon genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeler dahil, ilköğretim ve liselerde eğitime bugün ara verilecek. Rize’de de ilköğretim okulu ve liseler, dershaneler, rehabilitasyon merkezleri ve halk eğitim merkezleri bugün tatil edildi.

Sinop merkez ile bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde bugün eğitim öğretime ara verildi.

Ordu il merkezi ile Çamaş, Çaybaşı, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Ulubey, Perşembe, Gölköy, Kabataş ve Ünye ilçelerindeki ilköğretim okulu ve liseler de bugün tatil edildi.

Giresun merkez ile Keşap, Görele, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy ilköğretim okullarında bugün eğitim yapılmayacak. Çanakçı ve Eynesil ilçelerinde de taşımalı öğrenim gören öğrenciler bugün okula gitmeyecek.

Van’ın Erciş ve Gevaş ilçeleri, Kastamonu’nun Küre ve Abana ilçeleri, Siirt’in Aydınlar, Eruh, Pervari ve Şirvan ilçelerine bağlı köy okulları, Samsun’un Çarşamba ve Salıpazarı ilçe merkezleri ile bağlı köy okulları, Bafra ve Havza ilçelerinde ise taşıma merkezi olan ilköğretim okulları ile köy okulları bugün tatil edildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri