Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangi taraf sevinecek

30 Temmuz 2008 / 16:51
Anayasa Mahkemesi'nin kararına ramak kaldı. kulisleri karar sonrası kutlama endişesi sardı. Karar ne olursa olsun birileri kutlarsa; gerginlik çıkabilir...
Anayasa Mahkemesi'nin AKP'ye açılan kapatma davasında karar vermesine ramak kaldı. Bugün yarın diye beklenen kararın sonrasında ortaya çıkacak siyasi tartışmaların yanı sıra, halk ve parti teşkilatları bazında yapılacak kutlama ve gösteriler de kulislere endişe saldı.

Karar ne olursa olsun; kararın yanında ya da karşısında olan gruplar olacağı; ve mutlaka kararı kutlamak için bir takım partililerin sokaklarda gösteri ve kutlama yürüşünde bulunabileceğini belirten uzmanlar, polisin tüm ülke genelinde ciddi önlem alması gerektiğini belirttiler.

Karar sonrası sevinen taraf hangi kesim olursa olsun sokakta kutlama yaparken, diğer kesimlerin tepki gösterebileceği ve tartışmalar hatta ciddi olaylar çıkabileceğini düşünen güvenlik uzmanları; olayların önlenmesi için siyasilerin itidal çağrısı yapması ve teşkilatlarına şimdiden uyarıda bulunması gerektiğini kaydettiler.

Başbakan Erdoğan'ın 31 Temmuz gecesi yayınlacan Ulusa Sesleniş Programında da benzer bir itidal çağrısında bulunacağı sanılıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri