Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hanefi Avcı neden NTV'ye çıkacak?

26.08.2010 11:20
Yazdığı kitap ile gündemi değiştiren Hanefi Avcı ilk kez NTV'de canlı yayına katılacak. Peki neden NTV?

Hanefi Avcı bir kitap yazdı, referandum sürecine gitmekte olan Türkiye'nin gündemini değiştirdi. Yaşanan pek çok olayda Fethullah Gülen Cemaatinin dahli olduğu iddiasını bu kez emniyetin önemli makamlarında görev almış istihbaratçı bir polis müdürü dile getirdi.

Kitap yazdığı için kendisi hakkında İçişleri'nin inceleme, Adalet Bakanlığı'nın ise kitabın içerdiği suçlamalar ile ilgili soruşturma başlattığı Hanefi Avcı bugün ilk kez canlı yayında ekranlara çıkacak.

NTV'nin yaz dönemi nedeniyle tatile çıkan programı Yazıişleri Hanefi Avcı Özel programı ile bugün için ekrana geri dönüyor. Ruşen Çakır ve Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtlayacak olan Hanefi Avcı, medyayı olduğu kadar twitter aleminin gündemini de altüst etti.

 

Hanefi Avcı ile ilgili en çarpıcı twitter mesajı ise Akşam yazarı Oray Eğin'inden geldi. Eğin mesajında ilginç bir soru sordu.

İşte o mesaj:
 

 
1 / 1AVCI DAHA ÖNCE BİRAND YÜZÜNDEN TUTUKLANMIŞTI

Hanefi Avcı Susurluk sürecinde Birand'ın hazırlayıp sunduğu 32. Gün programına katılmış, olayların içinde askerin ve MİT'in de olabileceğini söylemiş ve canlı yayında MİT'e ait telefon numaralarını açıkladığı gerekçesiyle 20 Şubat 1998 tarihinde gözaltına alınmıştı. Yargılama sonucunda Avcı devletin gizli bilgilerini açıklamak suçundan hapis yattı. Emniyetteki görevine ise Danıştay kararı ile geri döndü.

Kulislerde Avcı'nın bu nedenle Birand'a uzak durduğu ileri sürülüyor.

GAZETECİLER.COM

Bu haber toplam 1856 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri