Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Harem-i Şerif'in temelinden define Buldular

11 Eylül 2008 / 11:28
Harem-i Şerif'i genişletme çalışmaları sırasında yıkımlar arasında define çıktı.
Mekke polisi, iki Pakistanlıyı 1milyon Riyal değerinde (yaklaşık 266 bin 660 Amerikan Doları) 8 kilogram altını satmaya çalıştıkları sırada tutukladı. Yapılan sorgu esnasında altının, Harem-i Şerif'in kuzey tarafındaki Şamiye bölgesinde yapılan genişletme çalışmaları sırasında yıkılan binaların enkazı arasında bulunduğu belirtildi.

Olayı polise Taif'te hırdavat işi ile uğraşan bir tüccarın bildirdiği belirtildi. İsmi açıklanmayan tüccarın ise olayı yanında çalışan işçisinin kendisinden altın satmaya yardımcı olmasını istemesiyle fark ettiği kaydedildi.

Taifli tüccar olayı "Yanımda çalışan bir işçim, bir yakınının Şamiye'de yıkım çalışmaları sırasında enkaz arasında ahşap bir sandığın içinde 'define' bulduğunu söyledi. Yaklaşık 8 kg ağırlığındaki altını satmalarına yardımcı olmam karşılığında bana da 40 bin Riyal (yaklaşık 10 bin 666 Amerikan doları) vermeyi önerdi" dedi.

İşçi ve yakını, altını bozdurmaya gittikleri sırada Taif polisinden bilgileri alan Mekke polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonla tutuklandı.

Mekke polisi basın sözcüsü Abdülmuhsin El Miyman, soruşturmanın ve altının nasıl bulunduğu konusunda çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 3854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri