Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haritalı hava tahmini

23 Kasım 2008 / 10:47
Yeni haftaya Türkiye, tüm bölgelerde yağışla girecek. Siz siz olan bu raporu okumadan dışarı çıkmayın.
Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısında kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde rüzgarın kuzeye dönmesi ile birlikte 6 ila 10 derece azalacak, güney, iç ve doğu bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, güney, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde, akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey ve doğusu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, yarın (Pazartesi) sabah ilk saatlerde Bilecik'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar akşam saatlerinden sonra kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esecek...

DOĞU'DA YAĞIŞLI HAVA ETKİLİ OLACAK

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yağışlı havanın etkili olacağı bildirildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede pazartesi gününden itibaren yağışlı hava etkili olacak. Yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Bölgede gecenin en düşük hava sıcaklıkları Erzurum, Kars ve Ardahan'da 2, Erzincan'da 8, Iğdır'da 3 derece ölçüldü.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

Kaynak:
Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri