Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAS Parti General transfer etti

30.11.2010 09:22
Saadet Partisinden ayrıldıktan sonra Halkın Sesi Partisini kuran ve Genel Başkan seçilen Numan Kurtulmuş, partisine emekli bir Tümgeneral transfer etti.

Kara Kuvvetleri, Komutanlığı Değerlendirme ve Denetleme Başkan yardımcılığı görevinden emekli olan Yalçın Pehlivanoğlu Genel İdare Kuruluna girdi.

Pehlivanoğlu’nun adı ‘’Balyoz Darbe Planı’’ belgesi olduğu öne sürülen notlarda geçmiş ve kendisi için ‘’Erbakan ekibinden’’ ifadesi yer almıştı. Balyoz DVD’leri içindeki ‘’GEN ETÜD’ isimli bir dosyada Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2003’teki komuta kademesi listesinde 200’ü aşkın generale yer verilmişti. Listedeki isimlerin yanında (+), (-), (?) gibi işaretler konulmuştu.

Gölcük depremi sırasında Yalova’da Tugay komutanı olan, KKTC’de Tümen komutanlığı yapan ve 2005’de emekli olan Pehlivanoğlu GİK listesine girerken, Kurtulmuş ile birlikte Saadet Partisinden ayrılan Hüsamettin Korkutata, Lütfi Esengün, Mehmet Bekaroğlu, Mukadder Başeğmez, Musa Demirci, Ömer Vehbi Hatipoğlu, Sacit Günbey, Şeref Malkoç, Teoman Rıza Güneri de GİK’e seçi,ldi.

MİLLİYET

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri