Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Balyozcu değil Balyoz mağduruyum"

01.12.2010 20:32
HAS Partili emekli General Pehlivanoğlu: Balyozcu değil Balyoz mağduruyum.

HAS Partili emekli General Yalçın Pehlivanoğlu, bazı internet sitelerinde hakkında 'Balyozcu Paşa' ve 'Erbakan'ın ekibinden' gibi ifadeler kullanılarak yapılan haberlerin doğru olmadığını bildirdi. Pehlivanoğlu, "Bendeniz ne Balyozcu paşayım ne de Erbakan'ın ekibinde bulundum. Bu haberlerde bazı bilgiler çarpıtılmıştır." dedi.

Pehlivanoğlu yaptığı yazılı açıklamada, bazı internet sitelerinde hakkında 'Balyozcu Paşa' ve 'Erbakan'ın ekibinden' gibi ifadeler kullanılarak haberler yapıldığını belirterek, bu haberlerin 28 Kasım 2010 günü yapılan kongrede HAS Parti'ye katılmasından sonra yapılmasının anlamlı olduğunu vurguladı. 'Bendeniz ne Balyozcu paşayım ne de Erbakan'ın ekibinde bulundum.' diyen Yalçın Pehlivanoğlu, haberlerde bazı bilgilerin çarpıtıldığını ifade etti.

Pehlivanoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: "İşin doğrusu şudur: Kamuoyunda Balyoz darbe planı diye bilinen ve şu anda devam eden bir dava dosyasında adım 'Balyozcuların fişlediği generaller' listesinde geçmektedir. Bu durumu da basından öğrendim. İsmimin karşısına bazı (+) ve (-) işaretlerinin konulmasının yanında 'Erbakan'ın ekibinden, Mehmet Bekaroğlu'nun dayısının oğludur' diye yazılmış. Görüldüğü gibi bu durumda 'Balyozcu' değil, Balyoz mağduru oluyorum. 35 yılı aşkın bir süre askerlik yaptıktan sonra 2005 yılında emekli oldum. Hayatımın hiçbir döneminde hesap veremeyeceğim bir şey yapmadım. İnsanların güvensizliği ve umutsuzluğu beni siyasete girmeye zorladı. Halkın Sesi Partisi'nin kuruluş bildirgesini okuduktan sonra, son zamanlarda izlediğim ve takdir ettiğim Numan Kurtulmuş'la birlikte siyaset yapmaya karar verdim. Ben de insanın biricikliğine, her şeyden önemli olduğuna inanıyorum. Halkın Sesi Partisi'nin insanı öne alan, herkesin özgürlüğü ve adaletle paylaşımı esas alan programının gerçekleştirilmesi için çalışacağım."

 

Bu haber toplam 1306 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri