Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Vitrin Partisi Degiliz"

27.11.2010 15:21
Türkiye siyasetinin merkezi olmak üzere yola çıkan Halkın Sesi Partisi, 28 Kasım 2010 Pazar günü ilk olağan kongresini yapacak. Halkın Sesi Partisi, kongreye ilişkin hazırlıklarını tamamladı.

50 il ve 100’lerce ilçede örgütlenmesini tamamlayan HAS Parti’nin Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Saat 10:00’da başlayacak olan kongresine Türkiye’nin bütün illerinden yoğun bir katılımın gerçekleşeceği belirtiliyor. Geniş hazırlıkların yapıldığı il merkezlerinden Ankara’daki kongreye otobüsler kaldırılacak.

 

İlk büyük kongresinde parti organlarını seçmeye hazırlanan Has Parti, kurucular kurulundaki isimlerin demografik yapıları ile de dikkat çekiyor.

Has Parti ile ilk defa siyasete girecek olan isimlerin yanı sıra, bugüne kadar yerel yönetimler ve diğer partilerde siyaset yapmış bir çok isim kurucular kurulunda yer alıyor. Kurucular kurulunda daha önce bakanlık yapmış 6, milletvekilliği yapmış 37 ve il belediye başkanlığı yapmış 4 isim yer alıyor.

Halkın Sesi Partisi kurucular kurulundaki isimlerin bir diğer özelliği de eğitim alanında. Kurucu üyelerinin yüzde 89’u en az bir üniversite mezunu ve Kurucuların % 23’ü yüksek lisans veya doktora derecesine sahip. Kurucular kurulunda 29 Avukat, 26 mühendis, 21 akademisyen, 17 eğitimci, 12 yönetici ve 10 doktor bulunuyor.

 

VİTRİN PARTİSİ DEĞİLİZ!

Güçlü kurucular kurulu yapısı ile dikkat çeken HAS Parti,  Genel Başkanı Numan Kurtulmuş,

“ her biri birbirinden değerli isimlerden oluşan çok güçlü bir ekibiz, ancak vitrin partisi değiliz. Bütün arkadaşlarımızla el birliği ile çalışacağız, bu partinin vitrini sözleri ve eylemleridir “dedi. Numan Kurtulmuş ayrıca siyasete yeni bir üslup kazandıracaklarını belirtirken, “siyaset yapma şeklimiz ve muhtevamız ile Türkiye siyasetini yeniden formatlayacağız” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri