Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hasan Doğan'ın Son Anları

07 Temmuz 2008 / 07:29
TATİL için gittiği Bodrum’da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 52 yaşındaki Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın ölüm anını DHA objektifi görüntüledi...
TATİL için gittiği Bodrum’da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 52 yaşındaki Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın ölüm anını DHA objektifi görüntüledi... Euro 2008’de Türkiye’ye büyük coşkuyu yaşatan başarıda önemli imzası olan Hasan Doğan, İsviçre ve Viyana’da yaşadığı uzun maratonun yorgunluğunu atmak için eşi Aysel Hanım’la birlikte geçen Cuma günü Bodrum’daki Rixos Otel’e gitti. Doğan çiftine Atasay Kuyumculuk’un sahibi Cihan Kamer de eşlik etti.

Otelde o gece dinlenen Hasan Doğan ve eşi, Cumartesi günü saat 11.00’de Fatih-Fulya Terim çiftiyle Torba’daki Alkoçlar Butik Otel’de yemek yedi. Aysel- Hasan Doğan çifti saat 18.00’de kaldığı Rixos Otel’e döndü.

Türk hamamına girdi...

Eşi Aysel Doğan, otelin bahçesinde kahve içerken, yorgun görüldüğü belirtilen Hasan Doğan masaj yaptırmak amacıyla Türk hamamına girdi.

Bodrum kattaki Türk hamamında yarım saat kadar kalan Hasan Doğan, 18.43’te Türk hamamından çıktı ve dinlenme bölümünde Cihan Kamer’le çay içti. Bir bardak çayını içen Hasan Doğan, saat 18.47’de “Göğsüm ağrıyor” diyerek ayağa kalktı ve Cihan Kamer ile birlikte yürürken yere yığılıp kaldı.

‘Geri dönmek istemiyor’

Cihan Kamer ve olayı görenler “Doktor yok mu?” diye telaşla bağırırken, otelde iki hafta tatil yapan ve çıkış işlemlerini yaptırmakta olan Belçikalı kalp cerrahı Ivan Clause hemen koşarak aşağıya indi ve Hasan Doğan’ın yanına gitti. Doğan’a ilk müdahale Ivan Clause tarafından saat 18.48’de yapıldı.

Otelde 24 saat görev yapan Dr. Cem Yazıcı da iki hemşire ve bir sağlık memuruyla birlikte saat 18.49’da Hasan Doğan’a müdahale etti. Doğan’a oksijen verildi ve göğsüne şok uygulandı. Ancak Doğan, tıbbi müdahalelere cevap vermedi. Hasan Doğan’a ilk müdahaleyi yapan Belçikalı kalp cerrahı Clause, İngilizce olarak “Geri dönmek istemiyor” dedi. Hasan Doğan, kalp krizi geçirdikten 11 dakika sonra gelen ambulansla Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırıldı.

Milli Takım’a yemek verecekti

Hasan Doğan’ın başka bir ile nakledilebileceği olasılığına karşı, Marmaris’ten kısa sürede ambulans helikopter getirildi. Antalya’dan getirtilen ambulans uçak da Milas-Bodrum Havalimanı’nda hazır bekletildi.

Hasan Doğan’ın, dün gece, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve Milli Takım futbolcularına vereceği yemek için, Rixos Otel’in açığındaki Zeytin Adası’nı, kırmızı-beyaz renkli bayraklar ve tüllerle süslettiği ortaya çıktı.

Kaynak:
Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri