Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gitmeyecekti Getirtecekti

24.02.2010 23:08
CHP'li eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş, Başbakanı temsil eden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çicek'in Başbakan'a hakaret içeren parola hakkında Genelkurmay'a gitmesine veryansın etti

Balçicek Pamir'in Habertürk'teki programında konuşan eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş, "Başbakanı temsil eden biri, çağrıldığı için Genelkurmay'a gidiyorsa bu vahimdir. Denildiği gibi başbakana hakaret içeren parolayı sormak için gittiyse de yanlıştır. Bununla ilgili ya gereği yapılır yada sorulacaksa sorumlular çağrılır. Şayet ortada devlet anlayışı diye bir şey varsa bunun böyle olması gerekir." diye konuştu.

 

Cemil Çiçek'in bunları bilmesi gereken bir isim olduğunu vurgulayan Güneş, darbe türü gelişmelerin bu tür zayıf tavırlardan cesaret bulduğunu belirtti.

Balçicek Pamir'in Habertürk'teki programında konuşan Güneş, Balyoz darbe planı hakkında da demokrasi açısından sırf o toplantının yapılmış olmasının bile yeterince vahim olduğunu vurguladı. Güneş, "Böyle planlar demokrasi noktasında kabul edilemez." diye konuştu.

(CİHAN)

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri