Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haşim Kılıç'a saldırıda vahim iddia

27.11.2010 03:53
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a yumurtalı saldırı olayında ilginç iddialar ortaya atıldı

Kılıç'ın, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenen 'Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru Hakkı' konulu sempozyumda konuşurken, bir grup öğrencinin yumurtalı saldırısına uğraması olayıyla ilgili ilginç bilgiler ortaya çıktı.

Polisin, söz konusu öğrencilerin eylem yapacağını önceden tespit ettiği ve salondan yetkili olan üniversitenin özel güvenlik yetkililerine ilettiği ortaya çıktı. Polisin söz konusu öğrencilerin içeride eylem yapacağını ve salona alınmaması gerektiğini bildirdiği öğrenildi.

Ancak, iddiaya göre, sempozyumun konuklarından ve Anadolu Üniversitesi'nde görevli bir dekanın, üniversitenin özel güvenlik yetkililerine, söz konusu eylemci öğrencilerin alınması için talimat verdiği öne sürüldü. İddiaya göre, sözkonusu dekan, güvenlik yetkilisine, "Şu çocuklar gelecek. Polis, bu çocukların içeriye alınmasını istemeyebilir veya böyle bir teklifte bulanabilir. Ancak siz bu çocukları içeriye alın. Üzerlerini de aramaya gerek yok. Bu arkadaşları üzerlerini aramadan içeriye alın." yönünde talimat verdiği ileri sürüldü.

Polisin ihbar ettiği ve özel güvenlikçilerin içeriye aldığı söz konusu öğrencilerin, Kılıç'ın konuşması sırasında eylem yaparak yumurta fırlatması dikkat çekti.

Bu arada, eylemi gerçekleştiren 3 öğrenci adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakıldı.

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri