Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Miting degil sadece karşılama

03.11.2010 21:13
Gül, Hatay ziyaretinde vatandaşların büyük sevgi gösterileriyle karşılandı.. Valiliği ziyareti sırasında onbinlerce Hataylı yol boyunca Cumhurbaşkanı sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hatay programının ilk ziyaretini valiliğe yaptı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Albay Semih Erdoğan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Gül'e, vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Hatay Valiliği bahçesinde kendisini ellerindeki Türk bayraklarıyla bekleyen halkı selamlayan Gül, "Türkiye seninle gurur duyuyor." sloganlarıyla karşılaştı.

Kurtuluş Savaşı yıllarını yaşayan 104 yaşındaki Emine Ceylan'ın da hazır bulunduğu karşılama töreninde Gül, yaşlı kadının elini öperek, ayak üstü sohbet etti. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'den brifing alan Gül, kenti ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Hatay'a Cumhurbaşkanı olarak ilk kez geldiğini belirten Gül, "Türkiye'nin her yerinin ayrı özellikleri var. Ama Hatay'da üç büyük dinin mensuplarının beraber yaşadığı, kadim topraklardır, buralar… Buralarda dünyanın ilk izleri var. Buralar tarihin izlerini taşıyor. Bütün bunlara sahip çıkmak, bu farklılıkları; barış, huzur ve tolerans içerisinde muhafaza etmek, Türkiye'nin zenginliğini ve gücünü göstermektedir. O açıdan Hatay'ın ayrı bir özelliği vardır. Hatay'da sadece büyük dinlerin değil, mezheplerin de temsilcileri ile aynı masayı paylaştık. Bu değerlere Türkiye'nin başka kösesinde rastlayamazsınız. Bütün dünya şunu görmelidir ki; Türkiye'de farklı din, inanç ve görüşten herkes tolerans, hoşgörü, sevgi ve saygı içinde beraber yaşamaktadır." dedi.

Vali Lekesiz, burada Gül'e ney ve üç dinin simgelerini taşıyan bir tablo takdim etti.

Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri