Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meteoroloji'den sıcak müjde-Haritalı

14.02.2010 12:58
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahmini...

HAVA SICAKLIĞI: Güney, iç ve doğu bölgelerimizde 3 ila 5 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genel olarak güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerimizde kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR:
Rüzgarın; iç ve batı bölgelerimizde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.)ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, akşam saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla kuzeybatı çevreleri çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Eskişehir, gece saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kırıkkaleçevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin güneyinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon çevreleri aralıklı hafif yağmurlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde Batman çevreleri sisli geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu haber toplam 1560 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri