Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 Günlük Hava Durumu-Haritalı

27.02.2010 09:36
Meteoroloji, yurdun çeşitli bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Hava sıcaklığı doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış görülecek. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla), Çanakkale, Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde, akşam saatlerinde Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ve Denizli ile gece Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İskenderun, Anamur) kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı ise doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, zamanla Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla), Çanakkale, Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde, akşam saatlerinde Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ve Denizli ile gece Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İskenderun, Anamur) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını,v.s.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor.

-BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-

Yapılan değerlendirmelere göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çanakkale, Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu; Kıyı Ege (İzmir, Muğla, Aydın), Manisa ve Denizli çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ile akşam Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Antalya ve Burdur çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Antalya, Isparta, Burdur ile gece saatlerinde Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İskenderun, Anamur) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde K.Maraş çevrelerinde sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Amasya ile zamanla Orta Karadeniz Bölümü aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Erzurum, Ağrı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar şeklinde olacak. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek kar erimeleri ve muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ZAMAN

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu haber toplam 8120 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri