Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 Günlük Hava Tahmini- Tablo

12.04.2010 09:13
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesiminde aralıklarla görülecek yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, K.Maraş, Hatay), Doğu Anadolu'nun batısı (Erzincan ,Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) ile Sivas, Tokat, Amasya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Siirt, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 3 ila 5 derece azalacak, Batı Akdeniz Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta, kuzeybatı kesimler ile doğu bölgelerimizde zaman zaman kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana,Osmaniye,K.Maraş,Hatay), Doğu Anadolu'nun batısı (Erzincan ,Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) ile Sivas, Tokat, Amasya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Siirt, Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su baskını, ani sel, yıldırım düşmesi, lokal dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Bölge geneli parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adana,Osmaniye,K.Maraş ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Akşam saatlerinde Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek.Genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların; batısı (Erzincan ,Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) ile Bitlis, Muş, Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Bu haber toplam 7388 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri