Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 Günlük Hava Tahmini-Haritalı

19.05.2010 11:20
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirme ile 7 il için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz ile Kastamonu, Çorum, Amasya, Tokat, Ardahan ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor. Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), zamanla ülke genelinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Bölgelere hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve doğusu çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Çorum ve Amasya çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Hakkari ile öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. CİHAN

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri