Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 günlük hava durumu-Haritalı

19.06.2010 09:37
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; aralıklarla görülecek yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların,öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, Güney Ege ve Akdeniz ile Doğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla Trakya parçalı ve çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kastamonu çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize, Çorum, Amasya ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: öğle saatlerinden itibaren Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Siirt) kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


CİHAN

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri