Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 günlük hava tahmini-haritalı

21.06.2010 09:21
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile gece saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Güneydoğu Anadolu ile zamanla Doğu Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Edirne ve Çanakkale çevreleri, gece saatlerinde bölgenin batısı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğusu çok bulutlu, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Bolu, Karabük ve Kastamonu) ile Bartın ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile zamanla Van ve Hakkari çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ
İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


İLLERİN SICAKLIK DEĞERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri