Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Haftanın Hava Durumu

04.04.2010 14:46
Türkiye'de iki gün önemli bir yağış yok ve sıcaklık artyor. Yeni haftanın ortasında ise yine kuzeyde serinleme ve yağmurlar görülecek.

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul yarın güneşli 17 derece, Pazartesi günü 20 derece olacak. Ankara yarın az bulutlu 16 derece. İzmir güneşli 23 derece. Bursa 19, Adana 25 dereceyi görecek.

Marmara yarın bol güneşli, sıcaklık yarın 20, Pazartesi 25 dereceye yaklaşacak. Ancak Salı günü yağmur geliyor.

İç Anadolu yarın bugünkü gibi bulutu değil, güneş görülecek bölgede sıcaklık 17 dereceyi geçmiyor ama yeni haftada 22 dereceleri görecek.

Ege'de Salıya kadar sıcaklık 3-4 derece daha artacak, gökyüzü yarın bol güneşli rüzgar da fazla sert değil. Salı günü ise hafif yağmur gelebilir.

Akdeniz ve Güneydoğu üç gün hava oldukça açık, sıcaklık hergün 1-2 derece artacak, yarın Antalya 26, Diyarbakır 24 derece. Rüzgar da kuzey yönlerden hafif esiyor.

Doğu Anadolu'da Erzurum, Kars Ve Ağrı'ya kadar yarın da sağanak yağmur var, kuvvetli rüzgarla hava biraz serinleyecek. Yağışlar Pazartesi kesiliyor.

Karadeniz'in batısı yarın güneşli ve ısınıyor ama Doğu Karadeniz soğuk, Trabzon ve Artvin'de yağmur sürecek. Yarın Bolu 17, Trabzon 10 derece. Sonraki iki gün ise tüm bölge ısınacak.


HAVA SICAKLIĞI : Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacak, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

Üç büyük ilde ise bugün hava durumu şöyle tahmin ediliyor:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu ve sabah saatlerinde sisli 17

ANKARA: Parçalı bulutlu 17

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu 22

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Çanakkale, Bilecik, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Genellikle parçalı, kuzeydoğusu çok bulutlu, Sivas çevreleri sabah ve öğle saatlerinde aralıklı hafif yağmurlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Genellikle parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Tunceli, Bingöl, Muş) ile Van ve Hakkari çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzeydoğusu ile Hakkari'nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

 


Bu haber toplam 2858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri