Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haftasonu havalar nasıl?

03.07.2009 14:58
Batı Karadeniz in iç kesimleri ile İç Anadolu nun kuzeybatısı'nda kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar bekleniyor...
Bugün hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, Türkiye nin büyük bir bölümü parçalı bulutlu ve açık geçecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü nden edinilen bilgilere göre, bugün Türkiye'de Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görülmesi bekleniyor.

Rüzgar genellikle, kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile gece saatlerinden sonra Karadeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.Marmara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu,sabah ilk saatlerde Eskişehir ve Ankara çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, Bolu ile öğle saatlerinden itibaren Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.


Bu haber toplam 910 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri