Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Havada 3 saat tuvalet cezası

14 Mayıs 2008 / 09:44
Türk gence havada 3 saat tuvalet cezası verenler mahkemelik.

San Diego'dan New York'a, JetBlue Havayolları'na ait bir uçağın tuvaletinde 3 saat boyunca oturmak zorunda bırakılan Mutlu şirket hakkında 2 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

ABD'nin New York eyaletine bağlı Manhattan bölgesinde yaşayan Gökhan Mutlu, JetBlue Havayolları'na ait bir yolcu uçağında kendisini 3 saat boyunca tuvalette seyahat etmek zorunda bırakan pilot ve JetBlue Havayolları hakkında 2 milyon dolarlık tazminat davası açtı. 23 Şubat'ta, JetBlue Havayolları'na ait bir uçakla ABD'nin San Diego eyaletinden New York'a seyahat etmekte olan Gökhan Mutlu uçak tuvaletinde bulunduğu sırada aşırı derecede utanç duyduğunu ve sert hava koşulları nedeniyle uçak sarsıntı geçirirken emniyet kemeri bile olmadan tuvalette oturmanın hayati tehlike yarattığını ileri sürerek şirketi dava etti. Şirket ise konu hakkında şuana kadar hiç bir açıklama yapmadı.

Gökhan Mutlu'nun avukatı Zafer Akın'ın açıklamasına göre, 23 Şubat öncesinde yolculuğu için rezervasyon yaptırmak isteyen Mutlu, uçakta istediği saatte yer kalmadığını öğrenince havayollarında çalışan bir arkadaşını arar.

Arkadaşından kendisine yardımcı olmasını ister. Havaalanında çalışan arkadaşı hakları çerçevesinde Mutlu'ya uçaktaki JetBlue çalışanları için ayrılan boş koltuğun tahsis edilmesini ister ve rezervasyon yaptırır.

'ÇOK UTANDIM'

Seyahat günü uçak havalandıktan 9 dakika sonra kokpite çağrılan Mutlu pilot tarafından sert bir dille tuvalette oturmak zorunda bırakılır. 3 saatini tuvalette geçiren Mutlu hiç bir can güvenliği olmadığı gerekçesiyle şirketi dava eder.

Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri