Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Havadan gidilemedi karadan gidiliyor

25.03.2009 21:09
Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu Berit Dağı'ndaki helikoptere ulaşmak için gönderilen iki helikopter bölgeye gidemiyor.
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarındaki Berit Dağları'na düşen helikopterin enkazını arama çalışmaları sürüyor.

Göksun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Seçkin Akküçük, hastaneye getirilmesi planlanan 6 yaralı için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını, Kahramanmaraş'tan 6 doktorun Göksun Devlet Hastanesine geldiğini söyledi.

ENKAZ YERİ UZUN SÜRE TESPİT EDİLEMEDİ

Helikopterin düştüğü yer uzun süredir tespit edilemedi. Önce yanlış yer tespit edildi ve bu ekiplerin uzun süre çalışmasını engelledi. 

          

Ancak Jandarma istihbaratının imkanlarından yararlanılarak enkaz bölgesi tespit edildi. Ve daha sonra Ankara'dan gece görüşü olan iki helikopter bölgeye geldi. Casu Tipi helikopterler ancak hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle enkaz bölgesine uçuş gerçekleştiremedi ve muhtemelen Kayseri'de bekliyor.

SADECE KARADAN BÖLGEYE ULAŞILMAYA ÇALIŞLIYOR

Başbakanlıkta isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir yetkili bölgeye helikopterler aracılığyla gidilemediğini ancak karadan askeri ekiplerin olay yerine ulaşma çabalarının devam ettiğini söyledi.

Helikopterlerin Ankara'dan sonra olay yerine hiç havalanmadığını söyleyen yetkili hastanelerin her türlü yardım için hazır bir şekilde bekletildiğini söyledi.

YARDIMLARIN GECİKMESİ RİSKİ ARTIRIYOR

Öte yandan arazinin yardım ekiplerinin işlerini zora sokması ve yoğun sis olması yaralıların hayati tehlikelirinin artmasına neden oluyor. Arazide vahşi hayvan tehlikesi ve soğuk yaralılar için önemli ölçüde risk oluşturuyor.

Cafesiyaset


Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri