Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Havalimanı'nda Yahudi ayini

16 Haziran 2008 / 09:17
Türkiye’de dindarların damda kıldıkları namaza bile müdahale edilirken Yahudiler İstanbul Atatürk Havalimanı’n da zikir şov yaptı.
28 Şubat döneminde Aczimendilerin zikirleri Türkiye’de aylarca gündem yapılıp grup adeta linç edilirken Atatürk Havalimanı geçtiğimiz günlerde Yahudi bir gurubun zikir törenine sahne oldu.

Geçtiğimiz Çarşamba günü havalimanına gelen dini kıyafetli yaklaşık 60 yahudi saat 15.00 sularında Dış Hatlar Terminali 214-215 son çıkış kapısı önündeki kamuya açık alanda toplu halde ibadete başladı.

Uçağının kalkmasını bekleyen yüzlerce insanın önünde saf düzenine benzer bir pozisyon alarak zikir töreni düzenleyen grup şaşkın bakışlar arasında ibadetini dakikalarca sürdürdü.

SALON İBADET BİTENE KADAR KULLANILAMADI
Geneli Yahudilere has dini kıyafetlere bürünmüş grup sesli ve hareketli zikirde bulundu. Ses ve hareketlerden korkan bazı çocuklar çığlık çığlığa ağlarken tüm bunlara aldırış etmeyen gurup rahat tavırları ile dikkat çekti. Gruptan bazı kişileri kippalı oldukları görülürken salonun bir bölümü ibadet bitene kadar kullanılamadı. O sırada salonda bulunan bir grup umre yolcusu da olayı şaşkınlıkla izledi.

Bir gazetecinin olayı görüntülediğini fark eden gruptan bazı kişiler bu gazetecinin makinesini elinden almak isterken emniyet kuvvetleri guruba hiçbir müdahalede bulunmadı. Gurubun olayı görüntüleyen gazeteciyi fotoğraflaması dikkat çekti.
Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri