Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAVELSAN DA Çalışan Mühendis Geri Geldi

25 Haziran 2008 / 07:28
HAVELSAN'da çalışan mühendis kaybolunca MİT devreye girdi. Komplo teorileri üretildi:
Ankara'daki stratejik kurumlardan HAVELSAN'da uçak mühendisi olarak çalışan Aycan Okan 4 gün önce "esrarengiz" biçimde kaybolunca, ASELSAN'da bir süre önce yaşanan "sır" ölümleri de dikkate alan komplo teorisyenleri işbaşı yaptı.
"Anlık istihbarat ve erken ihbar" cihazlarıyla ilgili gizli ve stratejik bir projede çalıştığı belirtilen Okan için MİT devreye girdi. Okan'ın teyzesi Sevin Mörel, yeğeninden 4 gündür haber alamadığı için polise başvurdu. Mörel, yeğeninin nişanlısıyla problemi olduğunu, psikolojik sorun yaşadığını ve borcu bulunduğunu anlattı.

'OBJEKTİF HABERCİLİĞE SIĞMAZ'

Aycan Okan'ın tüm aramalara rağmen bulunamadığı duyulunca Ankara'da çok sayıda komplo teorisi üretildi. Ancak umutların azaldığı anda, genç mühendis aniden evine döndü.
Aycan Okan, nişanlısı C.Ö. ile kavga ettiğini ve ayrılma aşamasına geldiği için kimseye haber vermeden ortadan kaybolduğunu söyledi.
Dört gün süreyle kendini dinlediğini ifade eden Okan, hakkındaki asılsız haberleri yapan gazetelere düzeltme metni gönderdi. Genç mühendis "Özel yaşamımdaki problemlerimle yalnız kalıp çözüm üretebilmek için şehir dışına çıktım. Bu durumun çalıştığım şirketle ilişkilendirilmesi, objektif haberciliği ve kişilik haklarımı zedeler niteliktedir" diye yazdı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri