Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir ‘hayır’ nedeni bulun

01.09.2010 14:34
AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan referandum maddeleri arasında yapılacak incelemede 'hayır' dedirtecek bir unsur bulunursa kendisinin de 'hayır' oyu kullanacağını söyledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan beraberindeki heyetle Zonguldak Ereğli'ye bağlı Yazıcılar, Soğanlı Yörük ve Aydınlar köylerinde halk toplantısı düzenledi. Köy ziyaretlerine önceki dönem Belediye Başkanı Murat Sesli, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, İl Genel Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Soğanlı Yörük köyünde yapılan ziyarette ilk konuşmayı AK Partili önceki dönem Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli yaptı. Sesli, 12 Eylül'de yapılacak referandumun partilerle bir ilgisinin bulunmadığını söyledi. Köy halkına kendi başına gelen tutuklama olayını örnek veren Sesli "Bir sabah geldiler 'Seni gözaltına alıyoruz' dediler. Ben halen gülüyorum. Tam 224 gün beni cezaevinde tuttuktan sonra bir akşam üzeride gardiyan geldi 'Serbestsin' dedi. İnanın ne içim tutuklandığımı, neyle suçlandığımı öğrenemedim. Ta ki ocak ayında ilk mahkemeye çıktık, iddianameyi önümüze koydular. Benim alnım ak, başım dik, verilemeyecek hesabımız da yok. Ama ben evvela bu tür hukuksuzlukların yaşanmaması için, adaletin tecelli etmesi için evet diyeceğim. Sizlere hayır dedirtmek için gelenler var köylerinize. Onlara sakın inanmayın." dedi.

'NASIL BİRARAYA GELDİNİZ?'

12 Eylül'de oylamaya sunulacak olan anayasa paketinde yer alan maddeleri vatandaşlara anlatan AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, "Siz PKK'nın hayır dediği bir anayasaya hayır mı diyeceksiniz?" diye sordu. Referandum sürecinde CHP, MHP, BDP ve PKK'nın hayır kampanyası yürüttüğünü söyleyen Erdoğan, "Gerçekten şaşılacak bir durum. Siz nasıl bir araya gelebildiniz? Bu anayasa değişikliği Türkiye'nin aydınlık yarınlara kavuşması, ülkemizde bir daha darbelerin yaşanmamasının önünü açıyor. Demokrasimizin önünü açıyor. 12 Eylül'de AK Parti oylanmayacak. CHP ya da MHP de oylanmayacak. O nedenle gelin Türkiye'nin daha özgür, daha demokratik bir ülke olması için 12 Eylül'de bu anayasaya evet deyin." şeklinde konuştu. Fazlı Erdoğan konuşmasında referandum maddeleri arasında yapılacak olan inceleme sonrasında "hayır" dedirtecek bir unsur bulunursa kendisinin de bu referandum da hayır oyu kullanacağını söyledi.

'BELEDİYE OYALIYOR'

Ereğli'ye 400 yataklı 60 milyona modern bir hastane yapmak istediklerini, ancak Ereğli Belediyesi'nin kendilerini bir yıldır oyaladığını söyleyen Erdoğan, "Yeri bize parayla sattı. İlk taksitini ödedik. Hastaneyi yapacağız, ama yolunu bulamıyoruz imarda." dedi. Erdoğan konuşmasının son bölümünde ise hükümet olarak 8 yılda Zonguldak ve bölgesinde yapılan çalışmalara değindi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri