Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hayrünnisa Gül'e iğrençten de öte hakaret!

29.10.2010 04:23
Hürriyet internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge resmen bir skandala imza attı! Çekirge, Hayrunnisa Gül'e eşi benzeri görülmemiş, iğrenç bir hakarette bulundu.

Hürriyet Gazetesinin internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Fatih Çekirge, Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'e eşi benzeri görülmemiş bir hakarette bulundu.

Bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Gül'ün vereceği resepsiyona katılmayacağını açıklayan Fatih Çekirge, buna gerekçe olarak sunduğu nedenleri anlatırken Hayrunnisa Gül'ü 'eğreti geline benzetti.


EĞRETİ GELİN NEDİR
?

Eğreti Gelinin anlamını bilmeyenler için hemen hatırlatalım, eğreti  gelin, eskiden, ailelerin erkek çocuklarını evliliğe hazırlamaları için tuttukları kadınların ünvanıdır. İddiaya göre bu kadınlar, çocuk yaştaki erkekleri teorik bakımdan ve tatbiki olarak evliliğe hazırlıyorlardı. Yani evlilik öncesi o çocuklarla cinsel ilişkiye giriyorlardı.

CUMHURUN EŞİNE 'EĞRETİ GELİN' BENZETMESİ


Fatih Çekirge, yazısında önce resepsiyona gitmeme gerekçesini açıkladı ve ardından da konuyu Hayrunnisa Gül'ün başörtüsüne getirdi ve o iğrenç benzetmeyi yaptı. Yazısında Hayrunnisa Gül için 'eğreti gelin' benzetmesini yapan Fatih Çekirge, ya o benzetmenin anlamını bilmiyordu, ya da bilerek kasıtlı bir şekilde bu benzetmeyi yaptı. Her iki durumda da sonuç tam bir facia. Yıllardır gazetecilik yapan birinin bu tabirin anlamını bilmemesi de mümkün görünmediğine göre bu ifadenin kasıtlı kullanıldığı sonucu ortaya çıkıyor.

İŞTE YAZININ O BÖLÜMÜ

(Fatih Çekirge'ye tepkinizi bildirebileceğiniz mail adresi: fcekirge@hurriyet.com.tr - Faks: 0 212 677 08 46 )

"Ama bu 29 Ekim resepsiyonu çok daha farklı.
Çok daha önemli.
Belki de son dönemlerin en önemli resepsiyonu.
Çünkü eşli davet var.
Çünkü bugüne kadar Hayrünnisa Hanım'ın başı kapalı olduğu için Cumhurbaşkanı eşli davet vermiyordu.
Tepki çekerdi. Genelkurmay Başkanı gelirdi gelmezdi.
Ve muhalefet. Yüksek yargı...
Yani eş durumundan;

CUMHURİYET'İN EĞRETİ GELİNİ HAYRÜNNİSA HANIM

Cumhuriyet'in "eğreti gelini"ydi Hayrünnisa Hanım..
Gül seçildiği günden bu yana kırmızı halıda karşılanmadı. Asker elini sıkmadı. O tören kıtasının arkasından geçti. Derken..
Şimdi farklı bir durum var.
Önceki gün Hayrünnisa Hanım kırmızı halıda tören kıtasının önünden geçerek yürüdü.
Arkadan dolaşmadı yani.
"Buradayım!" dedi.

Cafesiyaset.com

Bu haber toplam 3898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri