Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hedefler şaşırtıcı

05 Temmuz 2008 / 18:05
Ergenekon soruşturmasında dudak uçuklatan yeni bulgulara ulaşıldı. Örgütün Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Başbuğ ile Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya'ya suikast yapmayı planladığı belirlendi.
SUİKASTLERİN 'ORGANİZATÖRÜ'
Başbakan Erdoğan'a suikast planladığı öne sürülen Ergenekon terör örgütünün hedefinde, Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın da bulunduğu iddia edildi. Suikastleri 'Sahte Yeşil' olarak bilinen Osman Gürbüz'ün organize ettiği belirlendi.

DHKP-C, GÜRBÜZ'ÜN TAŞERONU!
Bazı emekli üst düzey askerlerle ilişkileri telefon takibine takılan Osman Gürbüz'ün DHKP-C ile temasta olduğu ve bu terör örgütünü taşeron olarak kullandığı öğrenildi. Teknik takibe takılan Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un da telefonda suç teşkil eden cümleler kullandığı ileri sürüldü.


***

Hedefte iki isim vardı

Başbakan'a suikast hazırladığı ileri sürülen Ergenekon terör örgütünün hedefinde Yargıtay Başsavcısı ile Orgeneral Başbuğ'un da bulunduğu öne sürüldü. Suikastleri ise, Gürbüz'ün organize ettiği kaydedildi.

Türkiye'yi sarsan Ergenekon terör örgütüne yönelik iddialara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak Başbakan Tayyip Erdoğan'a suikast planladığı ileri sürülen darbeci çete Ergenekon'un hedefinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'un olduğu da iddia edildi. Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Osman Gürbüz'ün sorumluluğunda eski gönüllü ve geçici köy korucuları, PKK itirafçıları ve eski muhbirlerden oluşan bir suikast timinin bulunduğu saptandı. Polis, Erdoğan'a İstanbul'daki evinde suikast planladığı saptanan DHKP-C timinin de Osman Gürbüz ile irtibatlı olduğunu belirledi. Gürbüz'ün terör örgütü DHKP-C terör örgütünü taşeron olarak kullandığı belirtildi.

TOLON VE ERUYGUR'UN GÖRÜŞMELERİ
Yeşil lakaplı Mahmut Yıldırım ile irtibatı saptanan Gürbüz'ün gözaltındaki emekli subaylara bağlı görev yaptığı da iddialar arasında. Polis şimdi, suikast timinde kimler olduğunu belirlemeye çalışıyor. Bu arada soruşturma kapsamında teknik takibe emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un da takıldığı belirlendi. İki emekli generalin bu telefon görüşmelerinde suç teşkil eden cümleler kullandığı ileri sürülüyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri