Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Helal Süt Etmişin Farkı

30 Ekim 2008 / 21:16
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir eczacı kalfası, çalıştığı eczanede sandalyelerin altında bulduğu 50 bin avroyu polise teslim etti.
Sultan Orhan Mahallesi İlyasbey Caddesi'nde bir eczanede kalfa olarak çalışan Cemil Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eczanede sandalyelerin altında lastikle sarılmış banknotlar bulduğunu, merak edip saydığı paranın 50 bin avro olduğunu söyledi.

Paranın kime ait olduğunu belirlemek için eczane çalışanlarıyla birlikte kamera kayıtlarını incelediklerini ifade eden Eren, paranın öğleden sonra tansiyonunu ölçtürmek için eczaneye gelen 70 yaşlarında bir kişiye ait olduğunu belirlediklerini bildirdi.

Kayıtlarda, bu kişinin tansiyonunu ölçtürmek için ceketini çıkardığının, yan taraftaki sandalyenin üzerine koyduğu sırada ceketin iç cebindeki paraların düştüğünün görüldüğünü kaydeden Eren, parayı Gebze Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim ettiklerini belirtti.

Eren, ''Yaşlı adamın hipertansiyonu varsa ve parasını düşürdüğü fark ederse tansiyonu çıkar, durumu kötüleşir diye korkuyorum. Bu nedenle en kısa zamanda bulunarak paranın kendisine teslim edilmesini istiyoruz'' dedi.

Yaşlı adamın kimliğinin ve adresinin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi.

VE O ADAM BULUNDU

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir eczanede sandalyelerin altında bulunan 50 bin Avro'yu düşüren yaşlı adam bulundu.

Paranın cebinde olmadığını farkederek eczaneye gelen yaşlı adamın, söz konusu parayla, iflas eden oğlunun vergi borcunu ödeyeceği öğrenildi.

Sultan Orhan mahallesindeki İlyasbey Caddesi'nde bir eczanede kalfa olarak çalışan Cemil Eren'in, eczanede sandalyelerin altında bularak polise teslim ettiği 50 bin Avro'nun cebinde olmadığını farkeden Kibar Çelik (73), parayı düşürüp düşürmediğini sormak için eczaneye gitti. Parasının bulunup polise teslim edildiğini öğrenen Çelik, büyük sevinç yaşadı.

Polis ekibiyle Cumhuriyet Polis Merkezi'ne giden Çelik, parayı, Belçika'da çalışan çocuklarının 1.5 ay önce gönderdiklerini belirterek, şunları söyledi:

''Parayı, iflas eden oğlumun vergi borcunu ödemek üzere bankadan çektim. Üzerini tamamlayıp vergi dairesine yatıracaktım. Parayı ceketimin cebine koydum ve çarşı dönüşü yeni aldığım tansiyon aletini denemek amacıyla eczaneye uğradım. Tansiyon aletini gösterdikten sonra kolumda denemeleri için ceketimi çıkardığım sırada para cebimden düşmüş. Evde ceketimi çıkarırken paranın cebimde olmadığını farkedince şoke oldum. Bir süre oturup nerede düşürmüş olabileceğimi düşündüm ve eczaneye geri döndüm. Eczacı kalfası beni görünce parayı bulduğunu ve karakola teslim ettiğini söyledi. O an dünyalar benim oldu.''

Eczanedeki kamera görüntülerinden de yararlanarak parayı düşürenin Kibar Çelik olduğunu belirleyen polis, işlemlerin ardından parayı yaşlı adama teslim etti. Bu sırada Çelik, parayı bulan Cemil Eren'e 500 Avro bahşiş verdi.

Benzer olayın 8 yıl önce babasının başına geldiğini belirten Cemil Eren ise, ''2000 yılında babam 8 bin dolar düşürdü. Babamın o an yaşadığı üzüntüyü hiç unutamadım. Eczanede parayı bulduğunda babasının o günkü ruh hali gözümün önüne geldi'' diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri