Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri helikopter düştü

10.06.2010 12:24
Tokat'ta 3 jandarma personelinin bulunduğu askeri helikopter düştü. Tokat Valisi Şerif Yılmaz, helikopterden kurtulan olmadığını açıkladı.

Tokat'ta 3 jandarma personelinin bulunduğu askeri helikopter düştü. Tokat Valisi Şerif Yılmaz, helikopterden kurtulan olmadığını açıkladı.

Askeri bir helikopter, Tokat'ın merkez ilçe sınırlarındaki bir yayla yakınlarında düştü.
Giresun Valiliği yetkilileri, yaptıkları açıklamada, Tokat'ta düşen Jandarma Genel Komutanlığına ait askeri helikopterde 3 personel bulunduğunu bildirdi. Yetkililer, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığındaki görevlerinin ardından personelin helikopterle Jandarma Bölge Komutanlığındaki pistten Ankara'ya dönmek üzere sabah saatlerinde yola çıktığını kaydetti.
    
KURTULAN YOK
Vali Yılmaz, yaptığı açıklamada, ''Helikopter yanmış, arkadaşlarımız olay yerine ulaştı, şu anda onunla uğraşıyor'' dedi.
Helikopterde bulunan personel sayısı ile ilgili henüz kendisine net bir bilgi gelmediğini belirten Yılmaz, helikopterin Tokat'tan kalkmadığını ifade ederek, ''Dışarıdan gelen bir helikopter. Askeri, jandarmaya ait bir helikopter olduğu için personel ile ilgili rakamı tam teyit etmediğim için söyleyemiyorum. Sayı yok ama bize şu ana kadar intikal eden bilgiler kurtulanın olmadığı yönünde'' diye konuştu.
Şerif Yılmaz, helikopterin Giresun'dan havalandığı bilgisini aldıklarını sözlerine ekledi.

Askeri helikopterin düştüğü Şehitler ve Gölcük köyleri arasında bulunan Topçam Yaylası yakınlarındaki ormanlık alana çok sayıda jandarma, arama-kurtarma ve sağlık ekipleri geldi. Bölgeyi kordon altına alan jandarma ekipleri, basın mensupları ve sivil vatandaşları helikopterin düştüğü alandan yaklaşık 1 kilometre öteye uzaklaştırdı. Bu arada, 2 askeri helikopter de kaza yerinin üzerinde uçuş yapıyor.
Bölgede Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazöz ve olay yeri inceleme ekipleri de bulunuyor.
Helikopterin düştüğü bölgede çobanlık yapan Remzi Akkavak, helikopterin alçalarak geldiğini, bir süre sonra da düştüğünü belirterek, helikopter düştükten sonra patlama sesi duyduğunu ifade etti. aa

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri