Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hem müslüman hem sosyalist

18 Ekim 2008 / 19:22
John McCain Obama'ya bu kez "sosyalist" dedi. "O zenginleri üzecek, ben sevindireceğim" diye devam etti. Bakın neler söyledi?
Seçim yaklaştıkça taraflar sertleşiyor. Obama'yı "müslüman" iddiasıyla yıpratmaya çalışan Cumhuriyetçi Parti bu kez de Demokrat rakibine "sosyalist" dedi.

ABD'de, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı John McCain, Demokrat rakibi Barack Obama'nin vergi politikalarının ''sosyalist'' özellikler taşıdığını, ancak Obama'nin bunu açıklıkla dile getiremediğini savundu.

OBAMA ZENGİNDEN ALIP FAKİRE VERECEK

Charlotte kentinde kampanyasını sürdüren John McCain, ''En azından Avrupa'da, rakibimi çok takdir eden sosyalist liderler, amaçları hakkında açık konuşuyor, gerçek rakamlar kullanıyor ve dürüst davranıyorlar. Aynı açıklığı senatör Obama'dan da beklemek gerekir. Bir grubun vergisini indirmek için diğer bir grubun vergisini artırmak, gerçek bir vergi indirimi değil, devletin birilerine birşey dağıtmasıdır'' dedi.

BEN HERKESİN VERGİSİNİ İNDİRECEĞİM

McCain, başkan seçilirse herkesin vergisini indirme sözünü verirken Obama, nüfusun yüzde 95'ini oluşturan büyük çoğunluğun vergilerini azaltacağını, yılda 250 bin dolardan fazla kazananların ise vergilerini artıracağını dile getiriyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri