Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hep kendine yontuyor.

30 Haziran 2008 / 15:45
Hem üzüm ye, hem bağcıyı döv.
Yargıtay onursal Cumhuriyet başsavcısı Vural Savaş, Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Şahin Filiz ve dernek üyelerinin katıldığı açılışta yaklaşık 150 kişilik gruba hitap eden Özkan, Bağımsız Cumhuriyet Partisi (BCP) ile birlikte hareket ederek, iktidara yürüdüklerini ileri sürdü.

Güneş amblemli yeni partinin genç arkadaşları tarafından kurulduğunu ifade eden Özkan, yeni oluşum için Türkiye'nin kabul ettiği liderleri bir araya getirme çabasında olduklarını vurguladı. Özkan şunları söyledi: "Geçen seçimlerde bunu yaptık. Ancak bu birleşmeler her zaman olumlu sonuç vermiyor. Geçen seçimlerde liderleri bir araya birleştirerek seçimlere girmemelerini sağladık. Fakat sonuç ortada. Bunun için aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar alınmaz. Başka şeyler yapacağız. Bu ülkeyi karanlıklardan kurtaracağız. CHP'yle bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz AKP'ye oy veren 16 milyon kişi. Hepsinden oylarını geri çekmelerini istiyoruz. Türkiye'yi hep birlikte yeniden kucaklamak istiyoruz. BCP ile birlikte cumhuriyetçi seferberlik kapsamında birlikte hareket ediyoruz ve iktidarı hedefliyoruz."

Özkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı sağlık merkezlerinin eşi Emine Erdoğan'ın hissedarı olan şirket olduğunu ileri sürerek, "Emine Erdoğan'ın Sancak Grubu'nda da hissedarıdır" dedi.

Açılışa Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan'ın da sağlık nedenlerinden dolayı katılamadığı bildirildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri