Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HEPAR Ankara adayını açıkladı

06 Aralık 2008 / 17:38
Hak ve Eşitlik Partisinin (HEPAR) Ankara İl ve Yenimahalle İlçe Başkanlıkları açıldı.

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin Ankara İl Başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada, 3 ay önce kurulan HEPAR'ın, büyük kurultay için gerekli teşkilatlanmayı tamamladığını, 24 Ocakta büyük kurultayı düzenleyeceklerini bildirdi.

Türk siyasi tarihinde bir partinin halk desteğiyle bu kadar kısa sürede teşkilatlanmasının görülmüş bir durum olmadığını savunan Pamukoğlu, konuşmasının ardından HEPAR Ankara İl Başkanı Nuri Hünkar Kutlu'ya parti rozetini taktı.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pamukoğlu, bir soru üzerine, seçmen kütüklerinde karmaşa yaşandığını ifade ederek, bunun adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden kaynaklandığını ve sorunun giderilmesi gerektiğini söyledi.

Pamukoğlu, partisinin yerel seçimlere hazır olup olmadığı sorusuna da teşkilatlanmalarını tamamlamalarına karşın yasaya göre seçimlere girebilmeleri için büyük kurultay yapıldıktan sonra en az 6 ay geçmesi gerektiğini, bu nedenle yerel seçimlere katılamayacaklarını belirtti.

Yerel seçimlerin, genel seçimler için asla bir gösterge olamayacağını öne süren Pamukoğlu, ''Türkiye'nin iktisadi durumu, güvenlik sorunları ortada. Bugün yapılan anketlere göre kararsızların oranı yüzde 40 düzeyinde. Bu oran bütün partilerin oy oranından yüksek. Halk başka bir heyecan bekliyor'' diye konuştu.

Osman Pamukoğlu, terörü sona erdirmek için neler yapacağı yönünde bir soru üzerine de şunları kaydetti:

''Dicle'nin doğusunu 365 günde temizleyeceğiz. Kuzey Irak'taki terör kamplarını bir gecede temizleyeceğiz. Teröre yardım ve yataklık edenleri toplayacağız. Bizim müttefikimiz olup da terör örgütüne lojistik destek sağlayanların karşısına çıkıp, nasıl müttefik olduğumuzu konuşacağız. Terör örgütü kuranlar ve yönetenler için idamı geri getireceğiz. Dünyada terör artıyor, artmaya devam edecek. Bizim bu söylediklerimizi yapacak başka parti varsa gösterin, ben de ona oy vereceğim.''

(aa)


Kaynak:
Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri