Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her kesimden lanet yağdı

29 Temmuz 2008 / 08:56
Güngören'deki terör saldırısına toplumun her kesimden lanet yağdı.

Milletvekili Zafer Üskül: "Masum insanların en temel hak olan yaşam hakkına kastederek bütün insani değerleri ortadan kaldıran bu terör saldırısını yapanları ve destekçilerini lanetle kınıyorum" dedi.

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras: "Yaşananların yaratacağı nefret, toplumdaki ırkçı, şiddet yanlısı ve gerici güçlerin değirmenine su taşıyacak. Ancak bugün intikam duygusu ve şiddete değil, akla sağduyu ve barışa ihtiyacımız var. Patlamanın yarattığı büyük acıyı halkın demokratik iradesi bastıracaktır."

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan: "Türkiye'nin birliğini, beraberliğini, huzurunu, istikrarını bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

TÜSİAD: "Türk halkının sağduyusunu, huzurunu ve Türkiye'nin istikrarını hedeflemiş bu tür saldırılarla Türkiye kaos ortamına itilmek istenmektedir.'

ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu: "Yüzlerce insan değil, yüz milyonlarca insan yaralandı. Öldürülen sadece insanlar değil, insanlıktır."

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: "Bu hain saldırı, teröre karşı kararlılığımızı asla etkilemeyeceği gibi birlik ve dayanışmamızı daha da güçlendirecektir."

MÜSİAD: "Benzer olayları daha önce defalarca yaşayan Türk milletinin, terör odaklarına en güzel cevabı vereceğine inanıyoruz."

Türkiye Barolar Birliği: "Hiçbir neden böyle bir vahşeti mazur gösteremez" dedi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu: "Bu saldırılar sadece birliğimiz ve beraberliğimizi güçlendirmelidir."

HAK-İŞ Genel Başkanı Salim Uslu: "İstanbul ve Bingöl'deki hain saldırılar, terörün dehşet verici kanlı yüzünü bir kez daha göstermiştir."

TİSK: 'Faillerin yakalanması ve cezalandırılması, mücadelenin daha da yoğunlaştırılarak bölücü terör örgütünün sonunun getirilmesi zorunludur."

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası: "Halkımıza korku ve panik salan, belirsizlik ve yeni bir karmaşa ortamı yaratan, onlarca insanımızın yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine neden olan bu vahşet, barıştan ve insanca yaşamdan yana olan biz demokrasi güçlerini yıldırmayacaktır."

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: 'Unutulmaması gereken husus terörizm belasından insanlığın kurtulabilmesi için uluslararası işbirliğine her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç olduğudur."

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: "Demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile işletilmesini engellemeye dönük her türlü terörün karşısında ulusça durmanın zamanıdır. Bu kararlılıkla en kısa sürede olayın aydınlatılmasını bekliyoruz."
Kaynak:
Bu haber toplam 754 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri