Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Her Şeyi Açıklayacağım"

24 Ekim 2008 / 11:32
Hüseyin Görüm duruşmada ayağı fırladı ve "Her şeyi açıklayacağım. Danıştay'ı açıklayacağım. 9 ay sustuk. Kuvayı Milliye 19'u anlatacağım.'' ^diye bağırmaya başladı.
Söz almadan bağırmaya başlayan tutuklu sanık Hüseyin Görüm, "Bir kişiyi susturmak istiyorlar onun adı İmam Hüseyin. Bizi bir dinleyin, bir dinleyin. Her şeyi açıklayacağım. Danıştay'ı açıklayacağım, ama bir dinleyin. 9 ay sustuk. Kuvayı Milliye 19'u anlatacağım.'' dedi.

Başkan Şengün tarafından bağırmaya devam etmesi halinde dışarıya çıkarılabileceği konusunda uyarılan Görüm, daha sonra yerine oturdu. Avukatı Mithat Gökçe, müvekkilini savunduğu sırada birden ayağa fırlayan Görüm, "Hak davası desene. Ne konuşuyorsun dır dır dır." şeklinde bağırmaya başladı. Bunun üzerine, salonda bulunan askerler Görüm'e müdahale etti. Mahkeme Başkanı'nın isteği üzerine Görüm salondan çıkarıldı. Gökçe, müvekkilinin sağlık sorunları olduğunu iddia ederek, şizofrenik belirtileri bulunduğunu söyledi. Davanın başka bir tutuklu sanığı Kuvayı Milliye Derneği Başkanı emekli Albay Fikri Karadağ ile tartışan Hüseyin Görüm, kendisinin ön plana sürüldüğünü söylemiş, tartışmayı kameraya kaydettirmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri