Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her Taşın Altından Çıkan;Küçük!

29 Temmuz 2008 / 09:18
Gazi olayları, Hablemitoğlu cinayeti, Mustafa Duyar cinayeti, Hizbullah bağlantısı, DHKP-C bağlantısı, Mafya bağlantısı.....
Ergenekon iddianamesinde Küçük için yapılan suçlamalar arasında Danıştay saldırısı, Gazi olayları Sabancı sanığının öldürülmesi, Hablemitoğlu cinayeti gibi pekçok olayın azmettiricisi olmak da var

Ergenekon terör örgütüne yönelik hazırlanan 2 bin 445 sayfalık iddianamede emekli Tuğgeneral Veli Küçük'e yönelik çok ciddi suçlamalar getirildi. Türkiye onun adını ilk olarak Susurluk Kazası ile duydu ancak Meclis'e ifade vermeye gitmeyi bile reddetti. Ergenekon soruşturmasında tutuklandı. İddianamede örgüt yöneticisi olarak gösterilen Küçük, pekçok olayın azmettiricisi olmakla suçlanırken, birçok illegal işin de yönlendiricisi olarak gösteriliyor. İşte Ergenekon iddianamesindeki Veli Küçük portresi:

GAZİ OLAYLARININ EMRİNİ VERDİ

Gazi olaylarının başlamasına neden olan kahvehanenin taranması ve bir alevi dedesinin öldürülmesi emrini verdi. Küçük'ün emriyle ilk silahı Osman Gürbüz sıktı.

HABLEMİTOĞLU'NU ÖLDÜRTTÜ

Kaos yaratmak için Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin işlenmesi emrini verdi. Tetikçi Osman Gürbüz, 1 milyon dolar karşılığında Hablemitoğlunu öldürdü.

MUSTAFA DUYAR CİNAYETİ

Sabancı suikastını düzenleyen Mustafa Duyar'ı cezaevinde Nuriş Çetesi olarak bilinen Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere vurdurttuğunu bizzat Ergin kardeşler itiraf etti.

KÜÇÜK-HİZBULLAH BAĞLANTISI

Veli Küçük'ün Hizbullah terör örgütünün kurucularından olduğu da öne sürülüyor.

DHKP-C İLE DE YAKIN İLİŞKİSİ VAR

İddianamede Küçük'ün terör örgütü DHKP-C ile yakın irtibatı olduğu, örgüt yöneticileriyle bizzat görüşerek onları yönlendirdiği yönünde tanık ifadelerine yer verildi.

AŞÇI'YA ÖLÜM ORUCUNU BİTİRTTİ

Küçük'ün DHKP-C'lilerin avukatı Behiç Aşçı'nın ölüm orucunu, Küçük'ün isteğiyle sona erdirdiği anlatıldı.

Mafyanın 'Veli Amcası'

İddianamede mafyayla ilişki kurmak isteyenlerin Veli Küçük'ü aradığı bilgisine de yer verildi. Mafya yapılanmasındaki kişilerin her konuyu Veli Küçük'e bildirdikleri, Küçük'ün de her konu ile bizzat ilgilendiği anlatılan iddianamede 'Başka bir mafya lideri hakkında bilgi almak isteyen kişiye kendisinin haberi olduktan sonra yanlış yapamayacağını söyleyerek bu mafya gruplarının kendisine olan bağlılığını açıkça ortaya koyduğu anlaşılmaktadır' denildi. Veli Küçük ile T.I. isimli bir şahıs arasında geçen telefon görüşmesi de iddianameye girdi. Söz konusu telefon görüşmesinde Yaşar Öz hakkında bilgi almak isteyen T.I., Küçük'e 'amcacığım' diye hitap ediyor. O da Yaşar Öz'ü anlatıyor.

Çatlı'nın sırlarla dolu çantası ona verildi

Ergenekon iddianamesinde, Susurluk kazası sonrası Abdullah Çatlı'nın kaybolan çantasının Drej Ali lakaplı olan Ali Yasak tarafından alınarak Veli Küçük'e verildiği belirtildi. Küçük'ün çantayı aldıktan sonra 'Allahtan biz o çantayı şey yaptık, eğer çanta başkalarının eline geçseydi mahvolurduk, bizi bertaraf ederlerdi' dediği de ileri sürüldü.

Bombalama emri Veli Küçük'ten

Danıştay hükümlüsü Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine atılan üç el bombasını Veli Küçük'ün emriyle Muzaffer Tekin'in Alparslan Arslan ve kendisine verdiğini itiraf etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri