Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her yerden onlarca ceset çıkıyor

24.11.2009 21:08
Dünyayı ayağa kaldıran dehşet kareleri günün sonunda haber merkezlerine düştü. Cesetler kepçelerle çıkarıldı

Böylece ölü sayısı 46'ya çıktı. Dün de 26 kişinin cesedi bulunmuştu. Katliam sonrası hükümet bölgede olağanüstü hal ilan etti.

Polis yetkilisi Josefino Cataluna, ülkenin güneyinde Ampatuan kasabasında bir toplu mezarda 26 kişinin daha cesedinin bulunmasıyla öldürülenlerin sayısının 46'ya yükseldiğini söyledi.

Yetkililer en az beş kişinin hala kayıp olduğunu bildirdi. Filipinler'in güneyindeki, kabileler arası şiddetin de hakim olduğu bölgede dün yaklaşık 100 silahlı saldırgan, yaklaşık 45 kişinin bulunduğu bir seçim konvoyuna saldırmıştı. Konvoyda 2010'da yapılacak devlet başkanlığı seçimleri çalışması yapan politikacıların yanında gazeteciler de bulunuyordu. Filipinler'de Bluan kasabası belediye başkan yardımcısı İsmail Mangudadatu'nun seçim konvoyundakiler, silahlı kişilerce rehin alınarak dağlık bir bölgeye götürülmüştü.

Devlet Başkanı Gloria Macapagal Arroyo, Maguindanao, Sultan Kudarat vilayetleri ile Cotabati kentinde olağanüstü hal ilan etmişti. Olağanüstü hal uygulamasının asker ile polise şiddeti önleme ve düzeni sağlama olanağı sağlayacağı bildirilmişti.

Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri