Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Herkese şok; Baykal'a sevinç

03 Eylül 2008 / 14:53
Genelkurmay'ın Ergenekon tutuklusu iki Orgeneral'e yaptırdığı "resmi" ziyaret, Ankara'yı sarsarken, CHP'yi sevince boğdu. İşte ilk açıklamalar...
Genelkurmay Başkanlığı, Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin bugün Ergenekon davasında tutuklu olarak yargılanan emekli komutanlar Hurşit Tolon ile Şener Eruygur'u TSK adına ziyaret ettiğini açıkladı. Bu ziyaret gündeme bomba gibi düştü. CHP ziyarete destek verdi hatta geç kalmış buldu.

CHP: GEÇ KALMIŞ BİR ZİYARET

Mersin Milletvekili Chp Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, Genelkurmay tarafından tutuklu paşalar Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'a yapılan ziyareti değerlendirdi. Özyürek şunları söyledi:
"Geç kalmış bir ziyaret. İki orgeneral de TSK'da üst düzeyde önemli görevler yapmış, Türk Ordusu'nda herhangi yanlış bir davranışı olmamış saygın komutanlardır. Ne yazık ki bunlar gözaltına alındığında TSK'dan hiçbir sahip çıkma veya benzeri tepki kamuoyuna yansımadı. Kamuoyunda bu bir vefasızlık olarak görüldü. Yeni Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un talimatıyla bu ziyaretin yapıldığı anlaşılıyor. Ordu yanlıştan dönmüştür."

Kaynak:
Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri