Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hesap 7 Temmuz'dan

03 Temmuz 2008 / 15:56
Şener Eruygur kaynaklı belgelerde çetenin dehşet verici planları ortaya çıktı. 7 Temmuz'da tam 40 ilde izinsiz mitingler yapmayı planlayan grup, 'sahte Yeşil' Osman Gürbüz aracılığıyla da cinayetler işletecekti.
BU İDDİALAR YENİR YUTULUR GİBİ DEĞİL
Ergenekon örgütüne yönelik gerçekleştirilen soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli askerlerle ilgili şok iddia... İddiaya göre, emekli Org. Şener Eruygur'un Fenerbahçe Orduevi'ndeki ofisinde ele geçirilen belgelerde, grubun 'yaz' döneminde darbe amacıyla kaos ortamı yaratmak için hazırlıklar yaptığı belirlendi.

4 YILDIZLI DARBE İÇİN HAZIRLIKLAR
Şener Eruygur, Hurşit Tolon, İlker Güven ve Levent Ersöz'ün beyin takımını oluşturduğu gizli yapılanma, 7 Temmuz'da verecekleri startla 40 ilde ADD aracılığıyla izinsiz mitingler düzenleyecek; buralarda polis ve halk karşı karşıya getirilerek, silahlı çatışma ortamı yaratılacaktı. Örgütteki gazeteciler de yayınlarıyla 'buhran' ortamı yayacaktı.

AYGÜN'ÜN ROLÜ: 'EKONOMİ BİTTİ'
Grup, 'sahte Yeşil' olarak bilinen Osman Gürbüz 'ün yardımıyla JİTEM ve itirafçılardan kurulacak 30 kişilik özel ekip aracığıyla cinayetler işletecekti. ATO Başkanı Sinan Aygün'ün bu plandaki rolü ise "Ekonomi bitti" açıklamaları yapmaktı. Darbeciler ayrıca Ağustos'taki YAŞ toplantısını da ertelemek istiyordu...

Terör örgütü suçlaması
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklananlar, terör örgütü suçlamasıyla yargılanacak. İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turhan Çolakkadı, 3 aydır süren ve şu ana kadar 49 kişinin tutuklandığı soruşturmada yargılananların "terör" suçlamasıyla yargılanacağını açıkladı.

Çömez dönmüyor
Operasyon kapsamında gözaltına alınacak olan Turhan Çömez'in Türkiye'ye dönmeyeceği açıklandı.

2 bin 500 sayfa iddianame
Ergenekon soruşturmasıyla ilgili yargı sürecinin yakın zamanda başlaması bekleniyor. Soruşturma kapsamında, tam 2 bin-2 bin 500 sayfalık iddianamenin hazırlıklarında sona yaklaşıldığı öğrenildi. İddianamenin hafta sonuna kadar mahkemeye verilmesi bekleniyor.

Savcı Öz'e sıkı koruma
Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün korumaları artırıldı. Korumalar, Öz'ün yanına kimseyi yaklaştırmıyor.

'Euroda Atatürk resmi var mı?'
Sinan Aygün'ün evini arayan ekipler, kasada 3 milyon euro buldu. "Atatürk'ü sevdiğim için gözaltına alınıyorum" diyen Aygün'e, bir polis şu sözü sarf etti: Euronun üzerinde Atatürk resmi yok!

Susma hakkını kullandı
Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın, gözaltındaki sorgusunda susma hakkını kullandığı ve ifade vermediği öğrenildi.


***

Kaos günü 7 Temmuz

Ergenekon'a yönelik 6. dalgada gözaltına alınan emekli Orgeneral Eruygur ve Tolon'un, yaz darbesi hazırlığı içinde olduğu iddia edildi.

Türkiye tarihinin en önemli operasyonlarından biri olan Ergenekon'la ilgili şok iddialar ortaya atıldı. Gözaltına alınan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Fenerbahçe Orduevi'nde bulunan ofisinde ele geçirilen belgeler, örgütün yaz darbesi hazırlığında olduğunu gözler önüne serdi. İddialara göre; emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Orgeneral Eruygur, emekli Tümamiral İlker Güven ile halen aranan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün beyin takımını oluşturduğu gizli yapılanma, Türkiye'yi adım adım kaos ortamına götürecekti. İşte Tolon, Eruygur, Güven ve Ersöz'ün beyin takımında yer aldığı, Aygün'ün finansal destek sağladığı ileri sürülen darbeye 6 adımda ulaşma senaryosu..
Kaynak:
Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri