Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın en iyi üç antrenöründen biri

01.05.2010 06:26
A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, dünyanın en iyi üç antrenöründen biri olarak gösterildi...

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin ev sahipliği yaptığı Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Kongresi sırasında Coca Cola tarafından düzenlenen ankette, A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, dünyanın en iyi üç antrenöründen biri olarak gösterildi.

Antalya Belek'te düzenlenen 73. AIPS Kongresi'ne katılan 300'e yakın spor yazarına anket düzenlendi. Ankette, ''2010 FIFA Dünya Kupası'nı kim kazanır?'' sorusuna en yüksek yanıt Brezilya olarak geldi. Uluslararası spor gazetecileri tarafından Dünya Kupası'nın favorisi olarak gösterilen Brezilya'yı, Arjantin ve İspanya izledi.

Ankette, ''2010 FIFA Dünya Kupasının Gol Kralı Kim Olur?'' sorusunda en yüksek oyu Lionel Messi alırken, Messi'yi, Barcelonalı Wayne Rooney ve Kaka izledi.

''Dünya'nın en iyi teknik direktörü kim?'' sorusuna ise en fazla yanıt, Jose Morinho oldu. Alex Ferguson ikinci sırada yer alırken, A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink üçüncü oldu.

Anket sonrası yine Coca Cola tarafından düzenlenen ve 10 sorunun sorulduğu spor bilgi yarışmasında da, en fazla doğru cevabı, en hızlı şekilde veren iki katılımcıya ipod armağan edildi.

Ödüllerden birini kazanan TSYD Başkanı Esat Yılmaer, kendisine armağan edilen ipod'u Lübnanlı delegeye verdi. Diğer ödülü ise İtalyan delege kazandı

Bu haber toplam 858 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri