Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hiddink düğmeye bastı

14.10.2010 12:32
Almanya ve Azerbaycan bozgunları üzerine Hiddink, futbol tarihimizin en büyük operasyonu için düğmeye bastı!

Kulübünde oynamayanlar artık Milli Takım’a çağrılmayacak. Mesela Nihat, Tuncay, Semih, Aurelio, G.Zan millileri TV’den izleyecek.. Hollanda maçında 6 yeni genç kadroya alınacak!

Bakü'de aldığımız 1-0’lık Azerbaycan mağlubiyeti, elbette ki çok canımızı yaktı.. Şu an tüm Türkiye, 2012 umutlarını terketmemek için çıkar bir yol arıyor.. Fakat galiba yine ‘Her işte bir hayır vardır’ atasözünün tam zamanı.. Çünkü Azerbaycan’da yaşadığımız büyük skandal, artık A Milli Futbol Takımımız’daki tüm dengeleri değiştiriyor.

Bundan sonra Ay-yıldızlılar, kulüp takımı havasında olmayacak.. Yani oyuncuları, kadrosu belli, sürprizsiz bir ekip olmayacak. Kulübünde forma giymeyenler de A Milli Takım’ı televizyonlarının başında seyredecek. Ve bu kararın ilk sahaya düşümünü oynayacağımız ilk hazırlık karşılaşması olan 17 Kasım’daki Hollanda maçında göreceğiz.

Hiddink ve TFF’nin ortaklaşa yürürlüğe koyacağı yeni planlama sonrası Amsterdam Arena’daki maça farklı bir takım çikacak. Tabii ki ardından oynanacak Güney Kore hazırlık maçına da. Ve bu yeni takım için büyük de bir temizlik yapacak Hollandalı hoca.

Buna göre A Milli Takım’a çağrılmayacak isimlerin başında şu 5 isim geliyor: Mehmet Aurelio, Nihat Kahveci, Tuncay Şanlı, Gökhan Zan ve Semih Şentürk. Bu 5 futbolcunun Milli Takım’da beklentileri karşılayamadığını düşünen Hollandalı hocanın kafasında bu zaman diliminde başka isimlerin de oluşması bekleniyor.

İşin ‘gidenler’ tarafı böyle.. Şimdi size Milli Takım’ın yeni yüzlerinden bahsedelim. Uzun süredir yurt dışındaki gurbetçileri takip eden Guus Hiddink’in Türkiye dışından 4, Süper Lig’den de yine 2 futbolcuyu Hollanda’ya götürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

3’Ü ALMAN ÜMİTLER’DE

Bu isimler Reading’te oynayan Jem Paul Karacan, Nürnberg’li İlkay Gündoğan ile Mehmet Ekici, Köln’lü Taner Yalçın, G.Antepli Orhan Gülle ve Eskişehir’in forveti Batuhan Karadeniz. Hiddink’in izleyip beğendiği bu 4 futbolcu, hem Hollanda’ya hem de Güney Kore’ye karşı sahaya sürülecek.

Peki kim bu isimler? Hepsi Ümit Milli, hepsi de 21 yaş altı. Karacan orta saha oynuyor ve yaşı 21.. İlkay ve Mehmet de orta alanda görev yapıyor. Orhan Gülle Beşiktaş altyapısından yetişmiş, G.Antep’te oynuyor ve çok yetekli. Yaşı ise 18. Batuhan‘ı zaten herkes tanıyor.. 19 yaşında, Es-Es’in forveti ve bilindiği üzere biraz ‘sorunlu’ bir yıldız. Ama Hiddink onun sahadaki duruşunu beğeniyor.

Tabii bir de İlkay, Mehmet ve Taner’in Türkiye’yi seçmesini sağlamaya çalışacak Hiddink. Hollandalı, Almanya Ümit Milliler’de görev alan 3 oyuncuyu ikna etmek için turlara çoktan başladı.

‘Türkiye’ye daha fazla gel!’

Mahmut Özgener, Bakü’de görüştüğü Guus Hiddink’i uyardı

Dünyaları yendikten sonra başladığı Türkiye A Milli Futbol Takımı kariyerinde en çok eleştiriyi ‘çok çalışmıyor’ şeklinde alan Guus Hiddink, konuyla ilgili ilk uyarısını aldı. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Azerbaycan’da yaşanan hezimetten sonra görüştüğü Hollandalı teknik adama “Zor bir dönem geçiriyoruz. Bu süreçte beraber olalım. Senden ricam Türkiye’de biraz daha çok zaman geçir. Çünkü diğer türlü başka şekilde algılanıp haksız eleştiriler alıyorsun” diyerek anlayış bekledi.

Hiddink de Özgener’e “Dünyanın her yerinde böyle çalıştım. Tek ihtiyaç galibiyet.. Kazanırsak bunların hepsi biter.. Ama bu konuya dikkat edeceğim” cevabını verdi.


 

Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri