Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın çılgın projesi bu olabilir!

27.09.2010 15:08
Hıncal Uluç'un yazısından sonra tahminler havada uçuştu ve hepsi yalanlandı ancak bir ihtimal daha ortaya çıktı.

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayesinde çalışmaları süren Türkiye'nin Stratejik Vizyonu 2023, Cumhuriyetin Yüzüncü Yılına güçlü ve ihtişamlı girebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

2008 yılındaki Hazırlık Çalıştayları ve Kongre'nin ardından 2009 ve 2010 yılındaki 81 İl Çalıştayları sonunda ortaya konacak.

HINCAL ULUÇ'UN SÖZ ETTİĞİ PROJE Mİ?

Sitede yer alan Murat Saylan imzalı bir dizi proje var. Bu projelerden birisinin Hıncal Uluç'un sözünü ettiği çılgın proje olma ihtimali üzerinde duruluyor....

Boğaza yapay ada, telefrik gibi tahminlerin yoğunluğu göz önüne alındığında projenin içeriğinin o söylentilere de neden olmuş olabileceği ihtimalini doğuruyor...

Türkiye'nin Stratejik Vizyonu sitesinde yen alan Murat Saylan imzalı projeler arasındaki Uygarlıklar Köprüsü projesinin Başbakan'ın 'çılgın projesi' olabileceği iddia ediliyor.

Projeler arasında bulunun Çanakkale Köprüsü, Hızlı Tren ve Yerli Otomobil'in de gerçekleşmesi yönünde adımlar atılıyor olması, ihtimali daha da güçlendiriyor:

BAKIN PROJELER NELER İÇERİYOR?

- Uygarlıklar Köprüsü

İstanbul boğazındaki köprülerin arasına bir anıt köprü kuralım. Bu köprü diğer köprülere benzemesin. Mimarisi ve büyüklüğüyle herkesi şaşırtsın. Birbirinden çok uzakta 4 ayağı olsun. İkisi Avrupa yakasında, ikisi Asya yakasında. Ayakları bir daire birleştirsin. Dairenin üstü gezi ve kafeler alanı olsun. İnsanlar ayakların üzerinde yürüyerek daireye ulaşsın. Burada, muhteşem boğaz ve İstanbul manzarası eşliğinde insanlar yemek yiyebilsin, keyifli dakikalar geçirebilsin. Köprü sadece yaya trafiğine açık olsun. Köprünün altında teleferik kabinleri yolcu taşısın. Daireye ulaşmak için acelesi olanlar ve sadece karşıya geçmek isteyenler için köprünün ayakları ve dairesi altında gidip gelen bu raylı kabinlere binsinler. Bir ayağın dibinden diğer ayağın dibine insanlar kabinde seyahat edebilsinler. İstanbul ve boğaz manzarasının eşsiz güzelliğini görsünler.

Uygarlıklar Köprüsü’nün 100. yıla faydaları neler olabilir?

• Dünyada Türkiye’nin ve Türklerin imajını olumlu anlamda değiştirir. Türkiye’ye ve Türklere sempati artar.

• İstanbul’u dünyanın en güzel kenti yapar.

• İstanbul’u dünyanın başkenti yapar.

• İstanbul’u sonsuza kadar Türk kenti yapar.

• Türkiye’nin ve İstanbul’un simgesi olur.

• Çok turist çeker. (Yılda 20 milyon)

• Dünyanın 7 harikasından biri olur.

Kaynak: haber7.com

Bu haber toplam 1842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri